You are currently viewing Wyposażenie sklepu sportowego – na co zwrócić uwagę

Wyposażenie sklepu sportowego – na co zwrócić uwagę

Wyposażenie sklepu sportowego nie należy do najprostszych zadań. Bogaty asortyment wymaga zastosowania zróżnicowanych sposobów ekspozycji. Dobrym pomysłem jest zgłoszenie się do firmy, która od lat zajmuje się wyposażaniem sklepów.Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze wyposażenia.

Nowoczesne meble sklepowe dla łatwej zmiany aranżacji

W Polsce sukcesywnie wzrasta zainteresowanie zdrowym stylem życia, a co za tym idzie, aktywnością fizyczną. Jednocześnie sezonowość branży sportowej sprawia, że wymiana ekspozycji przypada zwykle na okres zimowy i letni. Sklepy sportowe wiedzą, jak istotna jest regularna i przemyślana zmiana wystroju. Nowoczesne meble pozwalają na wprowadzanie szybkich zmian w wyglądzie ekspozycji.

W sklepach sportowych podstawą wyposażenia są solidne regały metalowe przyścienne i gondole. Dzięki licznym półkom i zawieszkom zaprezentujemy na regałach różnorodny towar. Odzież i obuwie, sprzęt sportowy, akcesoria, sprzęt elektroniczny i suplementy diety.

W środkowej części sklepu powinny znaleźć się stojaki na ubrania. Na wieszakach umieścimy odzież sportową: kurtki, bluzy, koszulki, spodnie.

Stojaki wyposażone w kółka możemy łatwo przetransportować. To zatem przydatne rozwiązanie do przewożenia ubrań pomiędzy sklepem a magazynem. Dzięki kółkom możemy bowiem w wygodny sposób przewieźć stojak w wybrane miejsce. Natomiast w stojakach regulowanych wystarczy kilka sekund, aby dostosować szerokość lub wysokość do ilości prezentowanych ubrań.

Stojaki przydadzą się również w strefie przymierzalni. Sama przymierzalnia może mieć formę zabudowanej kabiny lub rury z zasłoną.

Dodatkowe wyposażenie sklepu sportowego

W branży sportowej dużą rolę odgrywają marki. Klienci znają popularne brandy, które współpracują z odnoszącymi sukcesy sportowcami. Chętnie kupują więc markową odzież i obuwie sportowe. Zadbajmy więc o materiały reklamowe umieszczone w widocznych miejscach.

Pamiętajmy też, że sprzęt sportowy może mieć niestandardowe kształty i spore gabaryty. Przykładem są wędki oraz deski snowboardowe. Jeśli korzystamy z usług firmy wyposażającej wnętrza handlowe, możemy liczyć na jej pomoc. Profesjonalna firma zaoferuje nam meble i akcesoria dostosowane do prezentacji nietypowych akcesoriów, także na zamówienie. Warto sprawdzić, czy w swojej ofercie ma takie rozwiązania, jak stojaki na piłki czy kaski. Jeśli znajdują się w ofercie firmy, to dobry znak.

W sklepie sportowym nie może zabraknąć manekinów oraz ekspozytorów: torsów, głów, nóg. To dzięki nim zaprezentujemy komplety do ćwiczeń, stroje kąpielowe, czapki z daszkiem, opaski na ręce czy legginsy. Niewielkie ekspozytory postawimy na ladzie sklepowej oraz regałach.

Do sprzedaży towaru bez opakowania świetnie nadają się kosze wysypowe, zwane niekiedy koszami wsypowymi lub promocyjnymi. Umieścimy tam piłki, kaski, dmuchane zabawki plażowe czy odzież sportową.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Przytulniej

    Artykuł przedstawia ważne kwestie związane z wyposażeniem sklepu sportowego, takie jak właściwe rozmieszczenie regałów czy klimatyzacja. Autor porusza też temat oświetlenia i dobrego oznakowania, co pozwoli klientom łatwiej znaleźć interesujące ich produkty. Artykuł jest przydatny dla właścicieli sklepów sportowych.

Dodaj komentarz