You are currently viewing Przegląd rodzajów wieszaków na ubrania

Przegląd rodzajów wieszaków na ubrania

Wieszaki na ubrania to podstawowe dodatki do prezentacji asortymentu. Dzięki nim Klienci mogą swobodnie przeglądać ofertę sklepu. Inne wieszaki są dedykowane na sukienki i bluzki, a jeszcze inne na płaszcze zimowe. Przedstawiamy rodzaje wieszaków, które pasują do konkretnego typu odzieży.

Plastikowy czy metalowy wieszak na ubrania. A może drewniany?

Wieszaki w sklepach odzieżowych służą do zawieszania i prezentacji ubrań. Na przykład na stojakach sklepowych, zawieszkach i ramionach odzieżowych. Dzięki temu ubrania nie gniotą się i wyglądają estetycznie.

Materiał jest istotnym kryterium w wyborze wieszaków sklepowych.

Rodzaje wieszaków sklepowych według materiału:

Plastikowe – Popularny typ wieszaka w sklepach odzieżowych. Najczęściej są to przezroczyste i czarne wieszaki. Przeznaczone do prezentacji lekkiej odzieży i bielizny. Ich zaletą jest przystępna cena.

Drewniane – Wykonane z różnego rodzaju drewna, zwykle lakierowane. Na przykład olchy, sosny, buka, brzozy, bambusa. Polecane do eleganckich butików i salonów mody. Sprawdzą się również do zawieszania ciężkich płaszczów, kurtek, kombinezonów. Drewniane wieszaki na ubrania są eleganckie. Dobrze wyglądają z meblami drewnianymi, na przykład systemem AVENIR.

Druciane – Metalowe wieszaki z drutu są rzadziej stosowane. Spotkamy je głównie w supermarketach, w działach z odzieżą. Przede wszystkim zajmują mało miejsca. Są wykonane z cienkiego drutu, więc nie zawiesimy na nich ciężkiej odzieży.

Flokowane – To wieszaki pokryte zamszem lub welurem. Nadają się do ubrań wykonanych z delikatnych materiałów. Na przykład jedwabiu. Elegancki wygląd pasuje do niszowych butików i komisów z elegancką odzieżą. Dostępne w różnych kolorach: czarne, niebieskie, szare, różowe.

Wieszaki mają zwykle metalową główkę (haczyk). Ruchoma główka obraca się o 360 stopni. Dzięki temu wieszaki możemy ustawiać w różnym kierunku.

Kolejnym aspektem jest kształt wieszaków, który jest dostosowany do rodzaju ubrań. Wieszaki o prostym kształcie to wybór uniwersalny. Wieszaki z zaokrąglonymi brzegami są odpowiednie do marynarek i żakietów. Z kolei wieszaki o szerokich ramionach są idealne na płaszcze i kurtki.

Dobierzmy też kolory wieszaków na ubrania. W sklepach odzieżowych często są to uniwersalne wieszaki przezroczyste. Białe wieszaki zwykle występują w salonach sukien ślubnych. Natomiast czarne wieszaki spotykamy zwłaszcza w sklepach z garniturami i strojami biznesowymi. Personalizowane wieszaki zawierają dodatkowo logo sklepu.

Specjalne wieszaki na spódnice, spodnie, kurtki

Uniwersalne wieszaki plastikowe są przeznaczone na większość ubrań. Jednak pewne stroje wymagają specjalnych wieszaków. Poznajmy różnego rodzaju wieszaki, których kształt i elementy pasują do specyfiki odzieży.

Typy wieszaków według ubrań:
Proste – Na koszule i bluzki.
Z szerokimi ramionami – Na ciężką odzież (kurtki, płaszcze).
Dziecięce – Niewielkie wieszaki plastikowe o długości ok. 25 cm.
Na bieliznę – To małe wieszaki z haczykami i zaciskami.
Z poprzeczką – Do zawieszania marynarek i spodni.
Z klamerkami – Wieszaki wyposażone w dwie klamerki z antypoślizgową wkładką. Przeznaczone do spódnic i spodni.
Pojedynczy wieszak z klipsem – Na czapki, skarpety, rękawiczki, krawaty, paski do spodni. Wewnątrz klipsa znajduje się antypoślizgowa guma.

Dodatkowo wieszaki na ubrania mogą mieć takie elementy jak haczyki, wcięcia i wsuwki. Wsuwki (zaciski) służą do przytrzymywania ubrań. Na wcięciach zawiesimy ubrania na ramiączkach i ze wszytymi tasiemkami. Niekiedy ramiona wieszaków mają też chropowatą, antypoślizgową powierzchnię. Dzięki temu ubrania nie zsuwają się z wieszaków.

W sklepach dostaniemy też wieszaki na apaszki i krawaty. Są to niewielkie wieszaki o okrągłym kształcie. Dodatki przewieszamy przez poprzeczkę znajdującą się w wieszaku. Ten rodzaj wieszaków polecamy do dodatków wykonanych z delikatnych tkanin.

W sklepie odzieżowym sprzedajemy również lekkie obuwie? Przydadzą się więc wieszaki obuwnicze przeznaczone na kapcie, klapki, baleriny.

Sprawdź różne rodzaje wieszaków:
https://www.abm.com.pl/wieszaki-sklepowe

Polecamy także:
https://wyposazeniedlasklepow.pl/asortyment-dodatkowy/sezonowa-aranzacja-sklepu/

https://wyposazenie-dla-sklepow.pl/projekt-sklepu/zasady-merchandisingu-wplywajace-na-sprzedaz/

Dodaj komentarz