You are currently viewing Stoły ekspozycyjne sklepowe na ubrania

Stoły ekspozycyjne sklepowe na ubrania

Stoły ekspozycyjne sklepowe znajdują się w każdym sklepie odzieżowym. Dzięki nim wyróżniamy stałą ofertę, prezentujemy nowości i akcje promocyjne. Odpowiednio dobrane stoliki komponują się z resztą wyposażenia sklepu. Jakie stoliki warto rozważyć podczas wyposażania sklepu?

Jak wygląda trwały stolik sklepowy

Stoliki sklepowe to wyposażenie uzupełniające, jednak umieszczamy je w centralnej części sklepu. Powinny zatem pasować do klimatu sklepu. Producenci profesjonalnych stolików wiedzą, że równie ważny jest trwały materiał.

Blaty stolików mają zwykle kształt okrągły, kwadratowy i prostokątny. Są wykonane na przykład z płyty laminowanej w wybranym kolorze. Klasycznym rozwiązaniem będzie stolik z blatem w kolorze białym lub czarnym. Modne są również stoliki w stylu industrialnym, z czarnymi nogami i drewnianym blatem. Jeśli prowadzimy sklep z odzieżą dziecięcą, warto by we wnętrzu znalazły się kolorowe stoliki.

Bardzo eleganckim rodzajem stolików są stoliki z blatem szklanym. Stosuje się w nich szkło hartowane, które jest bardziej odporne i trwałe niż zwykłe szkło.

Z kolei nogi stolików sklepowych powinny być stabilne i odporne na zniszczenia. Dlatego dobrze, gdy są wykonane z metalu. Nogi ze stali chromowanej są dodatkowo odporne na rdzewienie.

Uzyskamy ciekawy efekt, zestawiając stoliki o różnej wysokości. Stoliki są zwykle lekkie, więc możemy w każdej chwili przenieść je w inne miejsce. A w razie potrzeby wsunąć jeden stolik pod drugi.

Ułożenie niskiego i wysokiego stolika w jednej linii urozmaica sposób prezentacji ubrań. Na wyższym stoliku ułożymy bluzki, T-shirty, swetry, spodnie. Na niższym poziomie możemy natomiast umieścić dodatki. Jak torebki, kapelusze, apaszki czy okulary przeciwsłoneczne.

Podest sklepowy – zabudowany stół ekspozycyjny

Podesty sklepowe w przeciwieństwie do klasycznych stolików mają obudowane boki. Na przykład z płyty laminowanej, popularnej w branży meblarskiej dzięki bogatej kolorystyce.

Podesty dostaniemy w wersji niskiej, średniej i wysokiej. Możemy wybrać pojedynczy podest lub zestawić ze sobą kilka, prezentując ubrania lub obuwie na różnych poziomach.

Jak eksponować ubrania na stolikach

Zadbajmy o to, aby na stolikach zawsze panował porządek. Doglądajmy, czy ubrania są równo ułożone. Ponadto Klienci często rozkładają ubrania ułożone na stolikach. Nie zawsze jednak składają je z powrotem. Bądź nie robią tego prawidłowo. W razie potrzeby powinniśmy więc złożyć je na nowo według przyjętego w sklepie schematu.

Jak natomiast urozmaicić ekspozycję na stolikach sklepowych? Warto dodać kwiaty w wazonie. Mogą być to sztuczne kwiaty, aby nie ryzykować wylania wody, jeśli wazon się przewróci. Jeśli prezentujemy biżuterię, możemy umieścić ją w efektownych, szklanych szkatułkach. Albo na specjalnych ekspozytorach na biżuterię. Na przykład welurowych popiersiach, stojakach w formie drążków, drzewek czy dłoni. Mile widziane będą też drewniane akcenty, takie jak plastry drewna.

Na koniec pamiętajmy o regularnej zmianie ekspozycji. Świeża aranżacja stolika z okazji nowej kolekcji czy akcji promocyjnej to must have w branży odzieżowej.

Dodaj komentarz