You are currently viewing Na czym polega visual merchandising w sklepie odzieżowym

Na czym polega visual merchandising w sklepie odzieżowym

Visual merchandising w sklepie odzieżowym odgrywa kluczową rolę w sprzedaży produktów. Pomaga w budowaniu pozycji marki i wyróżnieniu się spośród konkurencji. Przyczynia się także do kreowania pozytywnego wizerunku sklepu i przyciągania Klientów.

Co oznacza visual merchandising w sklepie

W sklepach odzieżowych Klienci kierują się głównie wrażeniami wzrokowymi. Kreowanie przestrzeni handlowej odgrywa więc szczególnie ważną rolę.

Visual merchandising to strategia związana z kreowaniem wizerunku sklepu. Obejmuje ona prezentację produktów i dbanie o ich ekspozycję. To także tworzenie atmosfery sprzyjającej zakupom.

Duże sieci zwykle zatrudniają specjalistów lub współpracują z agencjami visual merchandisingowymi. Natomiast mniejsze sklepy często samodzielnie zajmują się ekspozycją. Niekiedy też doraźnie korzystają z pomocy ekspertów.

Top zasady visual merchandisingu odzieżowego

Aby skutecznie przyciągnąć uwagę potencjalnych Klientów, zadbajmy o odpowiednią aranżację witryny sklepowej. W cenie jest stosowanie nieszablonowych pomysłów, które wyróżniają firmę wśród konkurencji. Jednocześnie pamiętajmy, aby wygląd witryny był zgodny z wizerunkiem marki. W jej tworzeniu warto też skorzystać z elementów dekoracyjnych. W przypadku nietypowych projektów są one wykonywane na zamówienie.

Oprócz aranżacji wystawy sklepowej visual merchandising obejmuje również prezentację ubrań. Chodzi tu o właściwe ustawienie odzieży i jej grupowanie. Ułożenie ubrań według kolorów lub stylu pomaga Klientom w znalezieniu poszukiwanych produktów. Najważniejsze produkty wyeksponujemy za pomocą stojaków na ubrania, manekinów i stolików ekspozycyjnych.

Visual merchandising to także tworzenie odpowiedniej atmosfery sprzyjającej zakupom. W jej wykreowaniu pomoże muzyka oraz zapach. Wpłyną one pozytywnie na Klientów i zachęcą do dłuższego pobytu w sklepie. W luksusowych sklepach odzieżowych kreowanie wyjątkowej atmosfery jest szczególnie istotne. Aby podkreślić prestiż marki, eksponujmy mniejszą ilość produktów. Ponadto zachowanie odpowiedniej przestrzeni między ubraniami ułatwi Klientom przeglądanie strojów.

Dodatkowo ważne jest również utrzymywanie porządku i czystości w sklepie.

W dzisiejszych czasach konkurencja w branży odzieżowej jest bardzo duża. Dlatego visual merchandising staje się coraz ważniejszy. Sklepy odzieżowe muszą wykorzystywać wszelkie dostępne narzędzia, aby przyciągnąć uwagę Klientów. Aranżacja wystawy sklepowej, prezentacja produktów oraz tworzenie atmosfery sprzyjającej zakupom to kluczowe elementy visual merchandisingu.

Potrzebujesz pomocy w aranżacji sklepu odzieżowego? Dowiedz się więcej:
https://www.abm.com.pl/projekt-sklepow-biur

Ten post ma jeden komentarz

  1. Szukarki

    Pouczająca lektura! Doceniam szczegółowość i dokładność. Szkoda tylko, że niektóre fragmenty są zbyt techniczne dla laików. Mimo to, świetne źródło wiedzy!

Dodaj komentarz