You are currently viewing Meble drewniane – nowoczesne meble z drewna jesionowego

Meble drewniane – nowoczesne meble z drewna jesionowego

Minęły czasy, kiedy meble drewniane wypełniały jedynie wnętrza urządzone w stylu klasycznym. Obecnie drewno łączy się z innymi materiałami i świetnie odnajduje się w nowoczesnych stylach aranżacji wnętrz. Sprawdźmy, dlaczego meble wykonane z drewna są popularne także dziś.

Meble z drewna we wnętrzach

Zamiłowanie do drewnianych akcentów w domu czy mieszkaniu symbolizuje więź łączącą nas z naturą. Naturalne elementy cenią sobie zwłaszcza miłośnicy ekologicznego stylu życia. Drewno nadaje wnętrzu przytulności i jasności. Być może właśnie dlatego meble drewniane do salonu to bardzo częsty wybór. Drewno w połączeniu z metalem sprawdza się na przykład w stylu loftowym czy industrialnym. Drewniane meble wyglądają wyjątkowo dobrze w połączeniu z bielą, szarością lub czernią. Korzystnie prezentują się zatem na przykład na tle ściany pomalowanej na jeden z tych kolorów.

Kolekcja AVENIR z dodatkiem drewna jesionowego

Kolekcję AVENIR cechuje minimalizm i elegancka prostota. Jak podkreślają sami twórcy kolekcji, inspiracją do stworzenia tych właśnie mebli była architektura modernistyczna. Podstawę kolekcji stanowi naturalne drewno jesionowe oraz rura malowana proszkowo na kolor biały lub czarny. Podstawowe elementy wzbogacają liczne dodatki w postaci półek, zawieszek oraz drążków. Sprawia to, że meble AVENIR są nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne.

Lite drewno jesionowe cechuje się przede wszystkim twardością i szeroką gamą kolorystyczną, od barwy jasnożółtej do brązowej. Nawet pojedyncza deska tego drewna może obfitować w różnorodne barwy, co czyni drewno jesionowe niezwykle ciekawym. Faktura drewna zastosowanego w kolekcji AVENIR przedstawia różne rodzaje usłojenia. Dzięki temu drewno owocuje w różnorodne, oryginalne wzory. Słoje ułożone są w proste, podłużne linie i w tak zwany wzór fladrowy. Nie brakuje również pojedynczych sęków, które nadają drewnu charakteru.

W celu utrwalenia drewna w kolekcji AVENIR zastosowano lakierowanie. Użyto w tym celu bezbarwnego lakieru pozwalającego uzyskać matowe wykończenie. W efekcie drewniana powierzchnia jest delikatnie chropowata i nie odbija światła. Zaletą lakieru jest wysoki stopień ochrony przed wilgocią, uszkodzeniami, a także mniejsza podatność na powstawanie plam. Co więcej, lakierowana powierzchnia wygląda najlepiej właśnie w przypadku mebli wykonanych w nowoczesnym stylu.

Przeczytaj więcej na temat kolekcji AVENIR:
https://blog.abm.com.pl/meble-avenir-koncept-dla-sklepow-biur-oraz-do-domu/
http://wyposazenie-dla-sklepow.pl/sklepy-odziezowe/kolekcja-avenir-od-firmy-abm/

Dodaj komentarz