You are currently viewing Jakie oświetlenie sklepu podkreśla ekspozycję ubrań

Jakie oświetlenie sklepu podkreśla ekspozycję ubrań

Oświetlenie sklepu jest jednym z elementów wpływających na atmosferę i odbiór marki przez Klientów. Odpowiednio dobrane, dopełnia wystrój sklepu. Jakie światło zastosować więc w sklepie odzieżowym?

Oświetlenie do sklepu odzieżowego: barwa światła

Oświetlenie w sklepie odzieżowym pozwala uwydatniać kolor tkanin, wykończenie ubrań i detale. Na odbiór produktów przez Klientów wpływa między innymi barwa światła – zimna lub ciepła.

Światło zimne charakteryzuje się wysoką temperaturą barwową. Przypomina biel o niebieskim odcieniu. Światło zimne o barwie białej pomaga w uwydatnieniu kolorów produktów. W ten sposób podkreślimy więc biel koszul i czerń garniturów.

Natomiast światło ciepłe ma niższą temperaturę, zbliżoną do barwy żółtej. W efekcie jego stosowania sklep wydaje się bardziej przytulny.

Rodzaje oświetlenia do butiku

W sklepie odzieżowym stosujemy oświetlenie rozproszone oraz akcentujące. Pierwsze służy do ogólnego oświetlenia pomieszczenia. Z kolei oświetlenia akcentującego używamy do podkreślenia produktów lub konkretnych elementów wystawy.

Do podstawowego oświetlenia butiku służą lampy sufitowe. W tym celu stosuje się oświetlenie liniowe, panele LED czy systemy szynowe z reflektorami. W eleganckich butikach pojawiają się dodatkowo ozdobne, wysublimowane formy lamp. Przykładem są dekoracyjne żyrandole z kryształami.

Oświetlenie akcentujące (punktowe) kieruje uwagę na konkretne produkty. Z jego pomocą oświetlimy ubrania zaprezentowane na stołach ekspozycyjnych i manekinach sklepowych. Służą do tego na przykład reflektory i naświetlacze.

Lampy LED do oświetlenia sklepu

Popularnym rodzajem oświetlenia jest LED. Jego zaletą jest dobra jakość światła, a także niskie zużycie energii.

Nowoczesne lampy i żarówki LED są wyposażone w systemy zarządzania oświetleniem. Inteligentne systemy dostosowują poziom jasności, kolor i temperaturę światła w sklepie. Parametry są dobierane automatycznie w zależności od pory dnia oraz natężenia światła naturalnego. Dzięki temu uzyskamy optymalne warunki oświetleniowe dla ekspozycji produktów.

Możemy również samodzielnie zarządzać lampami, na przykład za pomocą aplikacji lub pilota. Dzięki temu możemy kontrolować lampy zdalnie, nawet jeśli jesteśmy poza sklepem. Ponadto harmonogramy włączania i wyłączania światła pozwalają na oszczędzanie energii.

Wybrane regały sklepowe ABM wyposażone są w panele oświetlenia i podświetlenie półek. Wykonujemy także meble na zamówienie. Realizujemy projekty sklepów z myślą o stworzeniu najlepszych warunków wizualnych dla produktów.

Zapraszamy do kontaktu:
https://www.abm.com.pl/dane-adresowe

A także odwiedzenia sklepu internetowego:
https://wyposazamysklepy.pl/

Ten post ma jeden komentarz

  1. Przytulniej

    Artykuł omawiający odpowiednie oświetlenie sklepu, podkreślające ekspozycję ubrań. Przedstawia różne rodzaje oświetlenia oraz jego wpływ na wizerunek sklepu oraz klientów. Przydatny poradnik dla właścicieli sklepów odzieżowych, którzy chcą podkreślić swoje produkty poprzez dobrze dobrane oświetlenie.

Dodaj komentarz