You are currently viewing Meble modułowe w garderobie – ubrania pod kontrolą

Meble modułowe w garderobie – ubrania pod kontrolą

Meble modułowe są alternatywą dla tradycyjnych szaf. Modułowe regały możemy dostosować do naszej przestrzeni pod względem kolorystyki, wymiarów i ułożenia elementów. Do przechowywania ubrań służą tu liczne półki, zawieszki, drążki i drewniane kostki. Sprawdźmy, jak urządzić wygodną garderobę, która posłuży nam na lata.

Jak wybrać regał do garderoby

Przechowywanie odzieży może przysporzyć nam nie lada kłopotu. Z biegiem lat posiadamy bowiem coraz więcej ubrań. Sukienki na różne okazje, kilka par ulubionych jeansów, eleganckie komplety biznesowe, bluzki i swetry, bielizna, dodatki do ubrań. Część ubrań wymieniamy z koleżankami lub sprzedajemy, pozostałych pozbywamy się, oddając na zbiórki odzieży, a te zniszczone po prostu wyrzucamy. Jednak mimo wszystko okazuje się, że nasza szafa wcale radykalnie nie zmalała. Gdzie więc pomieścić ubrania i dodatki, z którymi nie chcemy się rozstawać? Rozwiązaniem będzie modułowy regał na ubrania.

Dlaczego właśnie regał modułowy? Wybranie mebli modułowych daje nam możliwość zdecydowania o charakterze mebli. Z dostępnych opcji możemy wybrać odpowiadający nam kolor, wymiar czy ułożenie elementów. Tak jest na przykład w meblach z kolekcji AVENIR firmy ABM. Do wyboru mamy kilkanaście regałów, różniących się konfiguracją elementów – półek, drążków, zawieszek i kostek.

Nawet niestandardowy układ mieszkania nie musi być przeszkodą w stworzeniu wymarzonej garderoby. Nieważne czy dysponujemy osobną garderobą, czy nasza garderoba jest jednocześnie pokojem dziennym. Regały montowane do ściany świetnie sprawdzają się w przypadku niewielkiej powierzchni. Nie zajmują tyle miejsca co tradycyjna szafa, a umożliwiają organizację i przechowywanie ubrań. Regały na ubrania to sposób na przechowywanie ubrań także w przedpokoju.

Regały do garderoby – także w przedpokoju

Przedpokój to z reguły niewielkie pomieszczenie, gdzie nie ma miejsca na rozbudowane szafy. Modułowe meble z powodzeniem wyposażą również przestrzeń przedpokoju. Dzięki nim wygodnie przechowamy ubrania i obuwie. Otwarta budowa regału sprawia, że ubrania będą zawsze pod ręką. Pozwoli to na szybkie przygotowanie się do wyjścia. Dzięki systemowi zawieszek, drążków i półek nie musimy obawiać się o nieporządek. Na półkach i drążkach umieścimy płaszcze, kurtki, torebki i buty.

Alternatywą lub uzupełnieniem dla regałów do garderoby czy przedpokoju są stojaki na ubrania. Przykładem są gondole z kolekcji AVENIR. Stojaki te wyposażone są w kółka, dzięki czemu w każdej chwili wygodnie przewieziemy je w wybrane miejsce. Oprócz miejsca na zawieszanie ubrań na wieszakach do dyspozycji mamy również półki. Stojaki dostępne są w różnej wielkości, o różnej ilości półek. Jeśli zatem mamy dużo dodatków – torebek, szalików, czapek – wybierzmy stojak z kilkoma półkami. Jeśli natomiast mamy kolekcję płaszczy – wybierzmy stojaki przeznaczone głównie na zawieszanie odzieży.

Systemy modułowe to rozwiązanie oferujące dużą swobodę w kwestii wyglądu mebli. Zdecydujemy na przykład o kolorystyce, ilości i rozmieszczeniu poszczególnych elementów, czy też wymiarach mebli. Wybierzemy meble utrzymane w tej samej stylistyce, które stworzą wspólną całość. Tym samym mamy gwarancję, że wszystko będzie do siebie pasować. Stworzymy garderobę zgodną z naszymi potrzebami.

Jeśli chcesz wyposażyć garderobę, przeczytaj także teksty niżej:
https://blog.abm.com.pl/garderoba/
http://stojaki-sklepowe.pl/sklepy-odziezowe/jakie-stojaki-na-ubrania-wybrac-do-garderoby/

Dodaj komentarz