You are currently viewing Remodeling sklepu – jak odświeżyć wygląd butiku

Remodeling sklepu – jak odświeżyć wygląd butiku

Aby wyposażenie sklepu nie wyglądało na przestarzałe, co kilka lat należy przeprowadzać remodeling sklepu. Wygląd butiku powinien być dostosowany do aktualnych standardów ekspozycji odzieży. Jakie są przyczyny remodelingu sklepu odzieżowego? Jak wygląda to w praktyce?

Przyczyny modernizacji sklepu odzieżowego

Zmiany w wyglądzie sklepu odzieżowego mają bezpośredni wpływ na postrzeganie salonu przez Klientów. Modernizacja i odświeżenie aranżacji przestrzeni handlowej pomaga zwiększyć zainteresowanie produktami. Jest też konieczna, gdy zmienia się oferta i zostają wprowadzone nowe produkty. Unowocześnienie aranżacji może też wynikać z potrzeby wprowadzenia spójnego wizerunku sieci.

Na czym polega przeprojektowanie sklepu

Przeprojektowanie sklepu obejmuje wymianę części, a niekiedy wszystkich mebli. Często też konieczne jest dodanie nowych elementów. Zmiany dotyczą też zwykle sposobu ich rozmieszczenia. W przypadku generalnego remontu istotny jest dobór nowej kolorystyki i oświetlenia.

Pierwszym krokiem do modernizacji sklepu jest wybranie systemu sklepowego. Nowoczesne wyposażenie i różnorodne sposoby prezentacji ubrań zapewniają na przykład meble z kolekcji AVENIR. To modułowe meble składające się z regałów przyściennych, gondol sklepowych i akcesoriów. Ta kolekcja sklepowa zawiera elementy zapewniające ekspozycję odzieży na najwyższym poziomie.

Warto przemyśleć zmianę sposobu rozłożenia towaru. Klienci powinni mieć łatwy dostęp do ubrań i dodatków. Urozmaicony sposób ekspozycji sprawia, że Klienci mogą lepiej poznać ofertę i odnaleźć coś dla siebie. W celu kompletnej aranżacji sklepu odzieżowego niezbędne są stojaki na ubrania, gondole, regały przyścienne, stoliki sklepowe i oczywiście lada. Ponadto potrzebne są dodatki, które pomagają w prezentacji odzieży. Takie jak zawieszki sklepowe, ekspozytory i manekiny sklepowe.

Pomiędzy modernizacjami sklepu, warto też wprowadzać drobne zmiany w wystroju. Takie jak na przykład odświeżanie aranżacji witryny sklepowej. Takie działania są ważne zwłaszcza przy wprowadzaniu nowych kolekcji, organizacji wyprzedaży czy promowaniu oferty sezonowej.

Przeprowadzenie remodelingu sklepu najlepiej powierzyć specjalistom od aranżacji placówek handlowych. Jako producent mebli sklepowych mamy wieloletnie doświadczenie w wyposażaniu sklepów różnych branż. Dobierzemy odpowiedni system sklepowy i odmienimy wygląd wnętrza.

Zapraszamy do obejrzenia mebli AVENIR: https://www.abm.com.pl/system-sklepowy-avenir

Przeczytaj również:

https://wyposazeniedlasklepow.pl/sklep-spozywczy/jak-powinna-wygladac-ekspozycja-w-sklepie/

https://regaly-do-sklepu.pl/meble-do-sklepu-konfekcyjnego/visual-merchandising-w-sklepie-odziezowym/

Dodaj komentarz